הסל שלך
  • No products in the cart.
להזמנות 058-4040-701

מהי אצה כחולה ירוקה? אצת הספירולינה

למי טובה הספירולינה גרין ספירולינה
למי טובה הספירולינה גרין ספירולינה

הרבה מאוד דובר באצת הספירולינה, אצה כחולה ירוקה שהפכה למזון העל המדובר בעולם, ונמצאת בראש רשימת תוספי-התזונה המבוקשים בעולם, ומכל הסיבות הנכונות.

לא טרנד אופנתי שחולף מן העולם, אצת הספירולינה הטריה כאן כדי להישאר, עם ביקוש שהולך וגובר, ולאחרונה עם זן חדש ויוקרתי – זן הספירולינה “גרין ליידי”, זן שובר שיאים שמציב רף חדש לחלוטין בעוצמה של האצה הכחולה ירוקה, ומציע למי שצורך אותו כמויות גבוהות במיוחד של אנטי-אוקסידנטים, אומגה 3, חלבונים, מינראלים, וויטמינים ועוד, כל אותן התכונות שהפכו את הספירולינה לפופולארית כל-כך, רק בצורה מועצמת.

למה קוראים לה אצה כחולה ירוקה?

בעוד שרוב הציבור מכיר את האצה כספירולינה, הרי שחלק מהאנשים נתקל בשם “אצה כחולה ירוקה”, וכדי לשפוך אור על השאלה ולתת בהירות על הנושא, נסביר בדיוק במה מדובר.

אצת הספירולינה היא זן של ציאנו-בקטריה, או  בעברית – “כחוליות”. הציאנובקטריה הינם חיידקים בצבע כחלחל-ירקרק. חיידקים אלו מכילים פיגמנט (צבע) שיודע לבצע תהליך פוטוסינתזה, כמו הצמחים, ועל-שם צבע זה נקראת הספירולינה לעיתים “אצה כחולה ירוקה”.

מעבר לפוטוסינתזה, שכולל קליטה של קרני שמש להפקת אנרגיה או תרכובות אורגניות, הספירולינה עושה לא מעט, ובעיקר לספוג ולהכיל בתוכה ערכים תזונתיים בצורה יוצאת דופן, אותם ערכים שגרמו לה להפוך למה שהיא היום, תוסף התזונה הטוב ביותר לספורטאים, לאנשים החיים את החיים המודרניים, לילדים, למבוגרים, לנשים בהריון, ובכלל – לכל אדם המעוניין בחיים בריאים יותר.

איך צורכים את האצה הכחולה ירוקה?

את האצה הכחולה ירוקה, או הספירולינה, ניתן לצרוך בדרכים שונות, בהתאם לסוג האצה שברשותכם. במידה ורכשתם אצת ספירולינה יבשה, הרי שמוטב לצרוך אותה מהר ועם משהו בעל טעם חזק ממנה, שכן הטעם הבוטה שלה הופך אותה לרוב ללא-נעימה לצריכה.

במידה וברשותכם אצת ספירולינה טריה איכותית וללא טעם לוואי, הרי שניתן להוסיף אותה לכל מזון או משקה כל עוד לא בישלתם או חיממתם אותה יתר על המידה. הסיבה היא שכאשר מחממים את הספירולינה נפגעים חלק מהערכים התזונתיים שבה, ואיכותה יורדת.

הספירולינה הטרייה  של גרין חסרת טעם וריח, כך שאין לה השפעות של טעמי לוואי למזון, וניתן להוסיף אותה לשייקים, לטחינה, לפסטו, ולכל מזון שתרצו, מבלי לפגוע בטעם, ותוך שאתם נהנים מהמתנות העצומות שיש לאצה הכחולה הירוקה להציע לאדם, וזו הספירולינה שאנו מייצרים ומוכרים ב”גרין ספירולינה“.

CLOSE