הסל שלך
  • No products in the cart.
להזמנות 058-4040-701

לקחת תרופות או ספירולינה? תופעות לוואי שכדאי שתכירו!

ספירולינה תרופה
ספירולינה טריה או תרופות?

נתחיל מעובדה פשוטה וישירה – אין לספירולינה תופעות לוואי, ובטח שלא לספירולינה טריה שגדלה בתנאי מעבדה מבוקרים וקיבלה את ההזנה המושלמת ביותר, תחת תנאים קפדניים ועמידה בתקנים מעל ומעבר לנדרש בישראל (קראו עוד על הספירולינה הטרייה של גרין ספירולינה).
נמשיך בעוד הצהרה ישירה – אנו לא ממליצים לאף אחד להפסיק את נטילת תרופות המרשם שהרופאים שלו רשמו לו. להפך, אנו מעודדים קשר ישיר ושיח פתוח מול הרופא שלכם, תוך שאתם מעדכנים אותו כי התחלתם לצרוך ספירולינה טרייה, כי אתם בדרך לחיזוק כל המערכת שלכם!

מדוע חשוב לתאם את צריכת הספירולינה עם הרופא שלכם?
ובכן, הרבה מאוד מהאנשים הסובלים מבעיות כרוניות שונות, חסרים תזונתיים, דלקות מפרקים, מחלות כאב, פיברומיאלגיה, עייפות כרונית ועוד, מגלים מהר מאוד כי לאחר פרק זמן קצר של צריכת ספירולינה טרייה, הצורך בנטילת תרופות המרשם הולך ופוחת, דבר שיש לתאם מול רופא המשפחה או הרופא המומחה שלכם, בכדי שידע להתאים את מינוני התרופות שלכם למצב החדש והבריא יותר של הגוף.
כאשר כמות הכדורים ותרופות המרשם שאתם נוטלים יורדת, הרי שגם כמות הרעלים המצטברים בגוף וכמות תופעות הלוואי הולכת ופוחתת. הלחץ מהכבד והכליות, הפילטרים של הגוף שלנו, הולך ופוחת, ואנו הולכים ומתקדמים לעבר מצב של איזון בכלל מערכות הגוף, כל זאת הודות לצריכה נבונה של הספירולינה הטרייה.
עכשיו, אחרי שהבהרנו את העמדה שלנו, המבוססת על מחקרים קליניים מכל רחבי העולם, ועל עדויות מעשרות לקוחות מרוצים שנהנים מספירולינה ללא תופעות לוואי ושגשוג של רמת הבריאות שלהם, נוכל לגשת לכמה עובדות מעניינות לגבי תרופות, ספירולינה ותופעות לוואי.

בעיות שכיחות שהספירולינה יכולה להן
הספירולינה הוכחה כגורם מסייע לאינספור בעיות, משפעת נפוצה ועד לגידולים סרטניים. אנו ניגע בשתי תופעות נפוצות מאוד, שתופעות הלוואי שלהן מאתגרות מאוד –

ספירולינה לתת-פעילות של בלוטת התריס:
Hypothyroidism , בעיה נפוצה שהולכת ומתפשטת, המאובחנת אצל עד 10% מהאוכלוסייה, והיא התופעה האנדוקרינית השכיחה ביותר באוכלוסייה. התופעה מתחלקת לשניים, לפי הגורמים לה. תת-פעילות ראשונית בה הבעיה נמצאת בבלוטה עצמה, ושניונית, בה הבעיה היא בהפרשה לקויה של הורמון מבלוטת יותרת המוח, כאשר החוסר בהורמון המפעיל גורם לירידה בפעילות הבלוטה.
הטיפול הנפוץ בבעיה זו הוא עם תרופה בשם לבותירוקסין (או לחילופין אלטרוקסין, סינטרואיד או יוטירוקס).
תופעות הלוואי הקשורות לשימוש בתרופות הנ”ל כוללות חום, רעד וחוסר מנוחה, קשיי שינה \ מתח, בצקות, יציאות רכות, תעוקת חזה ועליה \ אי-סדירות בקצב הלב, פלפיטאציות (דפיקות לב), בחילות \ הקאות, עלייה בלחץ הדם, הסמקה, הזעות יתר, לחץ תוך גולגולתי, ליקויים ברמת הפוריות, תאבון מוגבר וכאבי בטן, פגיעה ברמת צפיפות העצם, גידול מוחי מדומה, נשירת שיער ועוד.
הספירולינה הטרייה, שאין לה כל תופעות לוואי, מספקת לגוף כמות גבוהה במיוחד של ערכים תזונתיים התומכים בבלוטת התריס ועוזרים להתאוששות שלה, ומעלים את הסבירות לחזרה לתפקוד גבוה שלה תוך ירידה בצורך בתרופות, ללא תופעות לוואי.

פיברומיאלגיה – כשהרופאים מתייאשים:
מחלות אוטואימוניות הן תופעות שמדע הרפואה המודרנית לא מצליח לפצח, אך למרות הקושי בהגדרתן ומיקומם במפת המחלות הידועות, הרי שלא ניתן להתכחש לקיומן, ולעובדה כי הן הופכות נפוצות יותר ויותר.
הפיברומיאלגיה, או בעברית – דאבת, היא מחלה אוטואימונית נפוצה במיוחד (לפניכם קישור לקריאה נוספת על ספירולינה לפיברומיאלגיה), וההשפעה של הספירולינה הטרייה על הסובלים מפיברומיאלגיה היא חסרת תקדים.
התרופה דולוקסטין (DULOXETINE) הנמכרת גם כסימבלטה או ינטריב, נפוצה כיום כטיפול בפיברומיאלגיה, ותופעות הלוואי שלה כוללות תחושת נמנום ועייפות, סחרחורות, הפרעות שינה ובחילות (10%-20% מהמשתמשים בתרופה!), וזאת לצד תופעות כמו יובש בפה, כאבי ראש, תחושת נמלול ועקצוץ, ירידה בחשק המיני והפרעות בתפקוד המיני (בשני המינים), טשטוש ראיה ואישונים מורחבים, שלשולים, ירידה בל”ד, צרבת, הקאות, עוויתות שרירים, קושי או תכיפות במתן שתן, חוסר תיאבון ועוד.
ללא תופעות לוואי, הספירולינה מסייעת לסובלים מפיברומיאלגיה לחזור ולשמור על אורח חיים נעים ואיכותי יותר, כשהיא תומכת בהם בתהליך של הורדת מינון התרופות בליווי הרופא המטפל, שכן הצורך בתרופה יורד.
מחלות אחרות בהן מומלץ לצרוך ספירולינה טריה ללא כל תופעות לוואי כוללות סרטן, עייפות כרונית, חולשה של מערכת החיסון ונטייה לשפעת, ועוד.
לקריאה נוספת פנו לעמוד למי טובה הספירולינה הטריה של גרין.

CLOSE