הסל שלך
  • No products in the cart.
להזמנות 058-4040-701

מסייעת לחולים בסרטן

ספירולינה מסייעת במניעת סרטן

לאצת הספירולינה יש ערך רב במניעה ובהתאוששות הגוף ממחלות קשות, ביניהן גם סוגי סרטן.

הספירולינה היא אצה מיקרוסקופית שידועה בערכי התזונה הרבים והמגוונים שהיא מכילה. מחקרים שנעשו בתחום האונקולגיה מצביעים כי מלבד ערך תזונתי גבוה, לאצת הספירולינה יש ערך רב במניעה ובהתאוששות הגוף ממחלות קשות, ביניהן גם סוגי סרטן.

מחקר מ -2004 שפורסם בכתב העת “Biochemical Pharmacology” מצא שהספירולינה מכילה את החלבון, C- phycocyanin , שיכול להפחית באופן משמעותי את ההתפשטות של תאי סרטן דם (לוקמיה) על ידי אפופטוזיס (“מוות של תאים”) . מחקר נוסף שפוסם בכתב העת “Cancer Science” הוכיח על ידי ניסויים שתמצית של אצת הספירולינה שיפרה את פעילותם של תאי מערכת החיסון הטבעיים בגוף, שתפקידם ניטרול של תאים סרטניים. לשם השוואה, קבוצה נוספת של נבדקים אשר לקחו תרופת דמה (פלצבו) לא הראו שיפור כלשהו. החוקרים הגיעו למסקנה כי תאי הNK (תאים הורגי סרטן טבעיים) שיפרו תפקודם על ידי הספירולינה וישנם יתרונות בלקיחת ספירולינה לפיתוח חיסון גופני טבעי כנגד גידולים סרטניים”.

סרטן השד – משפיע על נשים יותר מאשר גברים והסיכון עולה ככל שמתבגרים. מספר גורמים עלולים להגביר את הסיכון לסרטן השד, אמנם לא ניתן לשנות גורמי סיכון כגון מין, גנטיקה או היסטוריה משפחתית, אך ניתן להימנע מגורמי סיכון אחרים כגון עודף משקל, טיפול הורמונלי לאחר גיל המעבר, צריכת אלכוהול עודפת ותזונה נכונה.
מחקר שנערך על ידי צוות מחקר סיני, שפורסם בכתב העת “Biomedicine and Pharmacotherapy” באוקטובר 2009, מצביע על כך ששילוב של ספירולינה וסלניום מפחית את הסיכוי לחלות בסרטן השד בקרב גברים ונשים. בניסוי נוסף, שנערך ביפן, החוקרים השתמשו בפיגמנט הפיקוציאנין והזריקו אותו ישירות לגידולים סרטניים ברקמת השד. הגידולים שנבדקו התכווצו משמעותית תוך זמן קצר וחלקם אף נעלמו כליל.

סרטן הכבד- מחקר שפורסם ביוני 2009 ב”International Journal of Biological Science” מצא שספירולינה מסייעת בקרב חולים בסרטן הכבד. הייתה ירידה דרמטית של 20 עד 80 אחוזים בקרב הנבדקים שטופלו בספירולינה, וסמני גידול אחרים גם הם שופרו, כך דווח על פי צוות מחקר ממצרים. המחברים מצביעים על כך שיש בספירולינה פוטנציאל במניעת הסרטן בכבד.
מחקר נוסף שבדק את השפעת הספירולינה על תאים סרטניים במבחנות ובתנאי מעבדה מצא כי הפיגמנט פיקוציאנין, שאותו אפשר למצוא בכמות גבוהה באצת הספירולינה, הוביל לשיעור הישרדות גבוה יותר ולתוצאות חיוביות יותר מאלו שלא טופלו בפיגמנט.
מחקרים נוספים בשימוש הפיקוציאנין נערכים כיום.

מקורות לכתבה: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19432881

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16248810

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19521547

 http://www.drugs.com/npp/spirulina.html

http://science.naturalnews.com

CLOSE