הסל שלך
  • No products in the cart.
להזמנות 058-4040-701

לקרוהן וקוליטיס

ספירולינה לקרוהן וקוליטיס

ספירולינה לקרוהן וקוליטיס – מה אומרים החוקרים והמומחים?

אלו הסובלים מקרוהן וקוליטיס ישמחו בוודאי לדעת כי למרות התחזיות העגומות של הרפואה הקונבנציונאלית כיום, הרי שיש מזור למצוקה הקשה שלהם, וכי ניתן ואף מומלץ להסתייע באצת ספירולינה טרייה מזן “גרין ליידי” שלנו. אנו ממליצים לשתף גם את הרופא האישי המטפל ותחת מעקב שלו, כדי שיראה גם הוא את התוצאות, ויוכל להפיץ את הבשורה שחולים כה רבים מצפים לה.
הצוות שלנו בגרין ספירולינה שעובד כל יום בכדי לשפר, לייעל, לתמוך וללמוד עוד ועוד על האצה הכחולה-ירוקה הזו, מגלה שוב ושוב כי כמות הערכים התזונתיים בספירולינה, לצד הזמינות הגבוהה שלהם לעיכול ולספיגה קלה, הופכים אותה למשענת לסובלים כמעט מכל בעיה, ממיגרנות ועד לסרטן.

לפני הספירולינה: מעט על קרוהן וקוליטיס
לפני שנראה את עדויות החוקרים להשפעת הספירולינה על קרוהן וקוליטיס, ולטובת אלו ששומעים (או קוראים) לראשונה על המחלות, או ששמעו בעבר אך שאינם בקיאים לגמרי בעניין – לפניכם סיכום קצר ותמציתי כדי שתוכלו לבסס את הידע וההבנה הדרושים על המחלות הללו:
קרוהן – סיבת המחלה לא ידועה, אך הממצאים הפתולוגיים מספרים על פגיעה פוטנציאלית בכלל מערכת העיכול – מהפה ועד לפי הטבעת, וכל מה שבאמצע, כאשר הרוב סובלים מדלקות במעי הגס והדק.
התסמינים הקליניים של קרוהן קשורים לרמת המחלה ולמקום בו היא פעילה, והיא מחולקת לשני סוגים. הסוג הראשון גורר היצרות של המעי עד כדי חסימות, ואילו הסוג השני כולל חיבורים פתולוגיים בין אזורים פגועים של המעי לבין רקמות גוף אחרות.
קוליטיס – (קוליטיס כיבית) הסיבות מעורבות ומורכבות, כוללות מרכיב תורשתי, מרכיב חיסוני ועוד, ולכן לא חדות ובהירות לגמרי. המופעים השונים כוללים דלקת קלה עד דלקת חריפה מאוד הכוללת דימומים רבים ויצירת כיבים. במצבה הכרוני הקוליטיס עלולה להצרות של המעיר הגס, אשר הופך קצר וקטן יותר, נגוע בפוליפים, עד למצב של פרפורציה – חור במעי.
בין התסמינים הקליניים של הקוליטיס תמצאו שלשולים ליליים או אחרי ארוחות, הפרשות ריריות או דימום רקטאלי, חום, כאבי בטן עוויתיים, בחילות והקאות, טנזמוס (צורך ללכת לשירותים אך ללא תחושת ריקון) ועוד.
שתי המחלות נפוצות יחסית, עם סטטיסטיקה של עד 14 חולים לכל 100,000 נפשות, לרוב בגילאים 15-30 או 60-80. שתיהן תוקפות בעיקר יהודים ממוצא אשכנזי, ונפוצה יותר אצל אוכלוסיות מבוססות ועירוניות משכבות סוציו-אקונומיות גבוהות, אנשים החיים אורח חיים מודרני ומהיר.

איך הספירולינה מגיעה לעזרה?
בהתחשב במעמדה של הספירולינה כמזון על, אין זה פלא כי יש לה מעורבות בהרבה מחקרים בהקשר של מערכת העיכול. אחד המחקרים השווה בין ספירולינה לאצת דונליאלה מזן סאלינה על חולי קוליטיס.
המחקר, שפורסם ב-2015, מראה כי שתי האצות הובילו לשיפור מסוים במצב החולים, אך כי ההשפעה של הספירולינה הייתה לא רק טובה יותר, אלא בטוחה יותר, שכן אין לספירולינה תופעות לוואי.
מחקר נוסף מראה כיצד ספירולינה מועשרת בסלניום, מינרל נוגד-חמצון הקשור קשר הדוק למערכת החיסון, יצרה שיפור משמעותי ביכולות ההגנה של המעי במצבי קוליטיס, תמכה במניעת אובדן המשקל, הפחיתה את כמות היציאות המדממות ואת הנזק מהדלקת במעי. אותו הסלניום, אגב, אחראי בין היתר על עיכוב ההתפתחות של סרטן השד, וזו אחת הסיבות מאחורי העובדה כי הספירולינה מסייעת לחולי סרטן.
הספירולינה ידועה כתוסף התומך בשיקום ויצירת פלורה בקטריאלית בריאה בדפנות המעי לא רק אצל חולי קרוהן וקוליטיס, והיא עוזרת לשיקום הבקטריה החיונית אצל כולנו.
בנוסף, הספירולינה מציעה שפע אדיר של ערכים תזונתיים במצב הקל לספיגה. החולים בקרוהן וקוליטיס סובלים מחסרים תזונתיים רבים, וההשפעה של מצב זה על הגוף ובריאותו רחבה הרבה מעבר לירידה במשקל. נטילה יומיומית של מנת ספירולינה טרייה כחלק מהתפריט מעשירה את הגוף ומאפשרת לו לספוג את רוב הוויטמינים, המינרלים והחלבון לו הוא זקוק, דבר חיוני לסובלים מבעיות במעיים ובעיות בספיגה.

המחקר הראשון שנסקור התפרסם בינואר 2016, ומראה כיצד הספירולינה גרמה לא רק לשיפור במצב תנגודת-האינסולין בסוכרת, אלא גם הובילה להיפוך מלא של המצב הסוכרתי בו הליפידים של הכבד, הכליות והלב מתחמצנים והתאים נפגעים. בספירולינה נוגדי חמצון רבי-עצמה, אשר תומכים במניעת חמצון הליפידים.
כבד שומני הוא מחלת הכבד השכיחה ביותר במערב, ותופעת לוואי כמעט בלתי נמנעת של הסוכרת כאשר היא מלווה בהשמנה. צריכת ספירולינה בסוכרת תומכת בצורה יוצאת דופן ביכולת של הגוף להתגבר על הנטייה להתחמצנות השומן, וזאת במקביל לחיזוק רגישות הגוף לאינסולין עד למצב מאוזן.
עוד מחקר, אשר פורסם ב-2013 ובדק את ההשפעה האנטי-סוכרתית של ספירולינה על חולי סוכרת. החוקרים השתמשו במיצוי של פיקוציאנין (Phycocyanin) מאצת הספירולינה, אותו אנטיאוקסידנט (נוגד-חמצון) חזק שמעניק לספירולינה את הצבע הכחלחל-ירקרק.
הפיקוציאנין ידוע כנוגד-חמצון רב-עוצמה ופוטנטי, אך לא פורסמו לפני כן מאמרים על אפשרות התמיכה שלו בחולי סוכרת. מחקר זה הוביל את החוקרים למסקנה כי הפיקוציאנין של אצת הספירולינה מעורר את תפקוד האינסולין בגוף, לשפר את מצב תנגודת האינסולין ברקמות פריפריאליות, ולייצר רגולציה במערך המטבוליזם הגלוקו-ליפידי של החולה, ובכך להוות פוטנציאל טיפולי רחב היקף במצבים של סוכרת סוג-2.
תוצאותיו של המחקר הנ”ל מגובים בעוד מחקרים, שאחד מהם הוכיח כי האפקט נוגד-החמצון החזק של הפיקוציאנין של הספירולינה מוביל לשיפור משמעותי גם במקרים של נוירופתיה סוכרתית, לטיפול ולמניעה.

מקורות: NCBI

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25567297

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27223481

CLOSE