הסל שלך
  • No products in the cart.
להזמנות 058-4040-701

לנשים בהריון ולאחר לידה

ספירולינה לנשים בהריון ולאחר לידה

להריון ובזמן ההנקה – להתאוששות אחרי הלידה

אחת השאלות הנפוצות ביותר שמעלים אנשים ובעיקר נשים, לגבי ספירולינה, היא האם בטוח לצרוך ספירולינה בזמן ההיריון. לפני שניכנס בעובי הקורה, נענה בפשטות:
לא רק שצריכת ספירולינה טרייה בזמן ההיריון היא דבר בטוח מאוד, אלא שהיא גם תומכת בהתפתחות העובר שלך, ובשמירה על הערכים התזונתיים שלך והבריאות של שניכם במהלך ההיריון, בתקופת ההנקה, ובמהלך כל ההתאוששות שלך מהלידה.
אחרי ששמנו את זה מאחורינו, בואו נבין ביחד במה בעצם מדובר, ומהם הנתונים העובדתיים שנובעים ממחקרים שנעשו על הספירולינה הטריה.
הדרך הטובה להתחיל היא להבין מה מותר ומה אסור לצרוך בהיריון, וכך נוכל לקבל גם ידע חשוב וחיוני לכל היריון: כלי למדידת מזונות אחרים במהלך ההיריון (מעבר לאצת הספירולינה), וגם פרופורציה לגבי צריכת ספירולינה במהלך ואחרי ההיריון והלידה.

איך הספירולינה תומכת בעובר ובהיריון?
כבר למדנו כי הספירולינה תומכת במערכת החיסון שלנו, ועוזרת לנו להתמודד טוב יותר מול החיידקים המסתובבים שם בחוץ ועלולים לפגוע בבריאות האישה ההרה ובבריאות העובר. כאן לא מסתיימת עבודתה, שכן מעבר למניעת מחלות ובעיות, יש באצה כחולה ירוקה זו כמות מדהימה של ערכים תזונתיים קלים לעיכול וספיגה, מה שהופך אותה למזון על, ולתוסף התזונה הנבחר של נשים בהיריון.

מקור איכותי לברזל עבור נשים הרות
דוגמא לכוחה של הספירולינה בהיריון היא בכל נושא האנמיה (לא פיסיולוגית), חוסר בברזל שנפוץ אצל נשים במהלך תקופת ההיריון. הברזל הוא ערך תזונתי עליון בחשיבותו, וחוסר בברזל מוביל לתופעות שונות אצל האם, מעייפות כרונית, דרך חולשה גופנית כללית, חוסר ריכוז, דיכאון ועוד.
מחסור בברזל אצל האם ההריונית עלול להוביל גם לבעיות התפתחות אצל העובר, מאנמיה של היילוד, דרך לידה במשקל נמוך במיוחד, עיכוב התפתחותי גם לאחר הלידה, ועוד.
צריכת ספירולינה טרייה במהלך ההיריון יכולה למנוע תופעות אלו בצורה פשוטה וישירה – כמות הברזל הזמין והקל לספיגה שבכל מנת ספירולינה הוא עד פי 58 ממנת תרד (!), ופי 3 מכבד עוף, ממנו עדיף להימנע כך או כך, מה שאומר שמנה יומית קטנה של ספירולינה נותנת לך ולעובר שלך את כל הברזל שאתם צריכים להיריון בריא והתפתחות תקינה.
הספירולינה עשירה לא רק בברזל, אלא בכל חומרי הבנייה הדרושים לגוף שלך בכדי לתמוך ביצירה המופלאה של הטבע – התינוק שלך. סידן לבניית העצמות, חלבונים לבניית הרקמות, אינספור וויטמינים ומינרלים חיוניים, אבץ, מגנזיום, ועוד, וכל זאת בכמות קטנה של ספירולינה, ולא לחינם מכנים אותה “המלכה של מזונות העל“.
לא רק במהלך ההיריון, ספירולינה תומכת בתינוק שלך גם אחרי הלידה. בקישור הבא תוכלי ללמוד כיצד תומכת אצת הספירולינה בתינוקות וילדים.

אם מותר ספירולינה בהיריון – אז מה אסור?
במהלך ההיריון גוף האישה כולו מתגייס לצורך טיפוח העובר, והעובר מקבל עדיפות ראשונה מהגוף כמעט בכל האספקטים. אחד האספקטים שחשוב מאוד להכיר הוא הירידה בתפקוד מערכת החיסון, ירידה טבעית שהגוף מבצע בכדי למנוע מצב בו מערכת החיסון תוקפת את העובר.
מזונות שונים עלולים לעורר תגובה חריפה של גוף האישה ההרה, שכן הם נמצאים בסיכון גבוה בכל הנוגע לנוכחות חיידקים. מזונות כמו בשר נא, דגים נאים, סושי, פירות ים, בשר מעובד, קרפצ’ו, ביצים רכות ולא מבושלות, מוצרי חלב שלא עברו פסטור הם דברים שכאשר את לא בהיריון אולי את צורכת ללא תופעות לוואי, אך כעת הם נמצאים כעת ברשימה השחורה, שכן מערכת החיסון שלך לא בשיאה, וחשוב להימנע מסיכונים מיותרים.
מנגד, לפני, במהלך ואחרי ההיריון הספירולינה תומכת בחוסן הטבעי של הגוף, ועוזרת לנו להתמודד מול חיידקים שונים שעלולים לסכן את הבריאות שלנו ואת בריאות העובר, לא רק כאלו שנמצאים במזון. כל זה נכון כל עוד מדובר בספירולינה טרייה שגודלה בתנאי מעבדה קפדניים – או במילים אחרות, הספירולינה של “גרין ספירולינה”.

מדוע מומלץ לצרוך גרין ספירולינה בזמן הריון ולאחריו?
צריכת גרין ספירולינה טרייה בזמן ההיריון ובתקופה שאחריו היא דרך נפלאה לשמור על בריאותך ועל בריאות תינוקך.
בזמן ההיריון הגוף שלך משתנה ומגביר את ייצור הדם ואת איכותו. הדם שלך צריך להישאר עשיר בברזל ובשאר נוטריינטים כדי לתמוך בגופך ובעובר. נשים רבות סובלות מחוסר בברזל דבר שמוביל לעייפות, חולשה, סחרחורות ובסופו של דבר גם לאנמיה. הספירולינה הטרייה מכילה עשרות ערכי תזונה החיוניים לך לתינוק. כמות הברזל בספירולינה גבוהה מאוד ותסייע לך לשמור על רמות ברזל גבוהות ולהישאר עירנית ובריאה!

הספירולינה מכילה כמויות גבוהות של סידן, חלבונים ועשרות ויטמינים ומינרלים וכל זאת בצורה קלה ספיגה בגופך. כמו כן הספירולינה תסייע לך לשמור על מערכת חיסונית חזקה, בתקופה הזו של חייך את רוצה להישאר בריאה ולהעניק לעובר את הסביבה הטובה ביותר להתפתחותו.

באותו האופן, גם בתקופה שלאחר הלידה, כאשר את נמצאת בבית עם תינוקך או במידה ואת חוזרת לעבודה ולמטלות היומיום, הספירולינה תסייע לך להישאר במיטבך ולדאוג לתינוק שלך. הספירולינה מסייעת בניקוי הדם והכבד מרעלים ותעזור לגופך לייצר חלב בריא ועשיר עבור תינוקך.
הספירולינה היא פתרון מושלם לכל אישה שרוצה לחזק את גופה ולתרום לאיכות חייה בזמן ההיריון ובתקופת ההנקה.

CLOSE