הסל שלך
  • No products in the cart.
להזמנות 058-4040-701

בשורה לסובלים מדלקת פרקים: ספירולינה – המחקרים האחרונים

ספירולינה טריה של גרין שייק ירוק

המחקרים שנציג בהמשך המאמר מצביעים על יכולות הטיפול של אצת הספירולינה בדלקת פרקים. האפקט התרפויטי של האצה על דלקות מפרקים שונות ברור וישיר, ואם אתם סובלים מדלקת פרקים מסוג זה או אחר, או מכירים מישהו שסובל מדלקות במפרקים, אנו ממליצים בחום להקדיש כמה דקות מזמנכם, ולהעשיר את הידע שלכם בדרך להקלה על המצב הרפואי המאתגר.
ארטריטיס, דלקת מפרקים, היא שם כולל למחלות היוצרות נזקים בדרגות חומרה שונות למפרקי הגוף השונים. הארטריטיס מתעורר על רקע שונה, ממחלות אוטואימוניות, דרך מחלות זיהומיות, ועד לתופעות שמדע הרפואה עוד לא יודע לזהות, ובטח שלא לטפל.

בעוד שמדע הרפואה המודרני עומד לעיתים קרובות נבוך אל מול דלקות הפרקים, הספירולינה הטרייה כתוסף תזונה יכולה לשפר משמעותית את איכות החיים של הסובלים מהמחלה, בכל דרגת חומרה, ומחקרים אף מציעים כי במקרים שונים יכולה אצת הספירולינה לתמוך בתהליך שיקומי של הגוף, לעזור למפרקים לשוב למצבם הקודם, כפי שהיה לפני הדלקת.

סובלים מדלקת פרקים? ספירולינה טרייה – ויפה שעה אחת קודם

כדי להבין כיצד תומכת ספירולינה טרייה בחולים בדלקות פרקים כדאי להבין דבר או שניים על התופעות הללו. לפניכם סיכום קצר על הסוגים הנפוצים של דלקת המפרקים:
לא פחות מחמישים אחוז מהאוכלוסייה המבוגרת (מעל גיל 60) יסבול מדרגה זו או אחרת של דלקת מפרקים ניוונית, תופעה שנובעת משחיקת הסחוסים לאורך שימוש של שנים. טענה נוספת היא שעד 80% מהאוכלוסייה המבוגרת סובלת מרמה זו או אחרת של התופעה, אך רבים ללא תסמינים חיצוניים ומורגשים. כך או כך, המספרים גבוהים מאוד.
לדלקת מפרקים ניוונית אין תרופה, והתופעה העיקרית הינה קצב שחיקת סחוסים הגדול מקצב שיקומם, מה שיוצר מעגל קסמים של מחסור הולך וגדל בסחוס, לצד ייצור מוגבר של אנזימים המפרקים את הסחוס ופוגעים בעצמות.
הניסיון של הגוף לשקם את האזור ההולך ונשחק בקצב מהיר כולל בין היתר ניסיון לשימור העצם. הגוף מעודד בנייה מואצת של רקמת עצם חדשה, מה שמוביל לשינויים המורפולוגיים המוכרים במבנה המפרק, בעיקר בליטות עצם נוקשות המעוותות את מראה המפרק.

דלקת המפרקים השגרונית נפוצה פחות, כאחוז אחד מהאוכלוסייה, אך תוקפת גם צעירים, והיא מחלה אוטואימונית. הסיבות למחלה אינן ידועות, והמופעים שלה מגוונים במיוחד, וכוללים דלקות בכלי הדם, מפרקים נפוחים וכואבים, דלקות עיניים ועוד, מגוון רחב ולא אחיד שהופך אותה קשה לאבחון.
אין בנמצא טיפולים הפותרים את החולה מהמחלה, והטיפולים המוצעים על ידי הרפואה הקונבנציונאלית נעים בין דיאטה, פיסיותרפיה, משככי כאבים והפחתה מודעת ומכוונת בפעילות (בדלקת מפרקים ניוונית), ועד לתרופות לדיכוי מערכת החיסון וניתוחים להחלפה או הסרת מפרקים.
אנחנו מעדיפים את הספירולינה. ואתם?

מה עושה הספירולינה לחולי דלקת מפרקים?

השכיחות הגבוהה של דלקות המפרקים הופך אותן לתחום מחקר עשיר. אחד המחקרים הוכיח ירידה בפגיעה העצבית המלווה חלק מדלקות הפרקים בעזרת ספירולינה, אשר הובילה לאיזון פעילות תאי הגליה של מערכת העצבים. המחקר מסתיים בהמלצה להעמיק ולחקור את התחום שכן הספירולינה מראה פוטנציאל ריפוי מרשים לסובלים מדלקת מפרקים.
מחקר נוסף ומעניין על צריכת ספירולינה לדלקות פרקים הראה כי הספירולינה הביאה את מדדי הגוף של עכברים עם דלקת פרקים חמורה למצב תקין, כמעט זהה למצב הבריאותי של העכברים הבריאים, מה שהוביל את החוקרים להמליץ על הספירולינה כתוסף תזונה בעל פוטנציאל גבוה מאוד לתמיכה לסובלים מדלקות פרקים.
מחקר אחר, גם הוא בעכברים, גילה כי ספירולינה מורידה באופן משמעותי את כמויות הבטא-גלוקורונידאז, ומובילה לירידה ניכרת בתגובה הדלקתית של המפרק, כך שבעצם אין כל פגיעה בסחוסים של המפרק והדלקת מאבדת מהשפעתה. החוקרים משייכים את ההשפעה האנטי-דלקתית של הספירולינה לנוכחות של פיקוציאנין (phycocyanin), נוגד-חמצון חזק שנמצא באצה הכחולה-ירוקה.

אם אתם מתלבטים, אתם מוזמנים לקרוא עוד על מזון העל בעמוד שאלות ותשובות על ספירולינה, או פשוט לרכוש את הספירולינה הטרייה שלנו במשלוח עד הבית, ולהתחיל להרגיש טוב יותר.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17142986
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22013740
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1781650/

CLOSE