הסל שלך
  • No products in the cart.
להזמנות 058-4040-701

אין יוד בספירולינה של גרין ספירולינה – לכן מתאימה לתת-פעילות בבלוטת התריס

ספירולינה טריה של גרין שייק ירוק
ספירולינה טרייה שייק ירוק
 קל להוסיף את גרין ספירולינה טריה לכל שייק או מיץ

הרבה מאוד אנשים הסובלים מבעיות כרוניות ומחלות אוטואימוניות מחפשים מידע על האצה הכחולה ירוקה, אצת הספירולינה. אנו בגרין ספירולינה פוגשים לא מעט את סימני השאלה של הלקוחות שלנו, התוהים לגבי החומרים הפעילים באצת הספירולינה. יוד הוא אחד מאותם החומרים שדווקא לא תמצאו בספירולינה הטרייה שלנו.
אם אתם סובלים מבעיות בבלוטת התריס, בוודאי שמעתם עובדות שונות (ולעיתים סותרות) על צריכת יוד. אם אתם מתעניינים בבריאות בוודאי שמעתם על אצת הספירולינה הטרייה, ואולי על תכולת היוד שלה. לכן חשוב מאוד שתקראו מאמר קצר זה.
עוד רגע נצלול לעובי הקורה בכל הנוגע לתת-פעילות בלוטת התריס, אך לפני-כן ניגע בסוגיית היוד בספירולינה: הספירולינה של “גרין ספירולינה” (Green Spirulina) גדלה בתנאי מעבדה קפדניים בתוך מים מתוקים, והחומרים הנמצאים באצה הם אך ורק החומרים שאנו מכניסים למים האלו. ברזל, וויטמינים, מינרלים, נוגדי חמצון ועוד ערכים תזונתיים נמצאים באצה הירוקה-כחולה, אבל לא תמצאו בספירולינה שלנו יוד.

היפותיירואידיזם – תת פעילות בלוטת התריס

תת-פעילות בבלוטת התריס הינה המחלה האנדוקרינית הנפוצה ביותר בישראל, כאשר 99% מהמופעים שלה הם על רקע בעיה בבלוטה עצמה (תת פעילות ראשונית – Primary), ורק אחוז בודד נשען על הפרעות ביותרת המוח וההיפותלמוס.
הגורם העיקרי והנפוץ ביותר לבעיה זו היא מחלת האשימוטו ((Hashimoto’s disease, או השימוטו תירואידיטיס, בה יש גדילה בלתי מבוקרת של בלוטת התריס לצד הרס התאים החיוניים לבלוטה לצורך יצירת ההורמונים T3 (תריודוטירונין) ו-T4 (תירוקסין).
להאשימוטו תירואידיטיס אין תרופה קונבנציונאלית, למרות שישנה סברה כי צריכה של גלוטן עלולה להחמיר את המצב, והימנעות מגלוטן אצל הסובלים מהמחלה גורמת לשיפור במצב. עוד גורם משפר היא הספירולינה הטריה נטולת היוד.
התסמינים הראשוניים של תת-פעילות בבלוטת התריס הם עייפות, עצירות, דיכאון, חיוורון, עודף משקל, הפרעות בשינה, ועוד. כמה טוב לגלות כי הרבה מאוד מהתופעות הללו נעלמות לאחר תקופה קצרה של צריכת ספירולינה טרייה.
במצב של תת-פעילות בלוטת התריס ישנה הוראה חד-משמעית להימנע ממזונות עשירים ביוד. מחלת האשימוטו נפוצה במיוחד במקומות בהם נמצא באופן-טבעי יוד רב בתזונה המקומית. הקשר הוא לא רק סטטיסטי, אלא מבוסס מחקרית, ו- 90% מהסובלים מהמחלה נושאים נוגדנים לאנזים שתפקידו לחמצן את היוד ולהביאו למצב בו הבלוטה יכולה להשתמש בו.

סובלים מתת-פעילות בבלוטת התריס? תיהנו מכל הטוב שבספירולינה – בלי תופעות לוואי

אמנם לא ידוע כיצד לרפא אותה מצב של תת-פעילות בבלוטת התריס, אך מה שכן ידוע בוודאות הוא כי גוף בריא ומאוזן תורם ישירות לשיפור במצב הבלוטה, וכי צריכה של ספירולינה טרייה מובילה לגוף בריא ומאוזן, אז תעשו את החשבון.
חופשייה מיוד, הספירולינה הטרייה מעשירה את הגוף במגוון עשיר של וויטמינים ומינראלים לצד ערכים תזונתיים רבים ואחוז חלבון מרשים, וכל זה במצב נגיש לספיגה מהירה ויעילה. כלומר, העבודה של בלוטת התריס היא ויסות של רמות הסידן בדם (השפעה על חומציות הדם) וויסות קצב המטבוליזם בגוף.
כאשר הגוף מקבל את כל מה שהוא צריך בצורה קלה לספיגה, עבודתה של הבלוטה קלה והשחיקה יורדת, כך שהנזק והבלאי יורד, וקל יותר לגוף להשקיע את האנרגיה שלו בריפוי ושיקום הבלוטה הפגועה. אנו ממליצים על צריכת ספירולינה טרייה ללא תופעות לוואי ועם סיכוי ממשי לשיפור משמעותי בתפקוד בלוטת התריס שלכם.

מידע זה אינו מהווה תחליף להמלצה והתייעצות עם רופא מומחה.

CLOSE